Strona główna » Pracownie przedmiotowe » Mazowiecki Program Dofinansowania Szkolnych Pracowni Przedmiotowych

Mazowiecki Program Dofinansowania Szkolnych Pracowni Przedmiotowych

Data dodania: 31-03-2020

Nowoczesna pracownia w Twojej szkole!

10 mln zł na doposażenie pracowni przedmiotowych w woj. mazowieckim.
Nawet 70 tys. zł na szkołę.

Zarząd Województwa Mazowieckiego 10 marca 2020 r. ogłosił rozpoczęcie naboru wniosków
do „Mazowieckiego Programu Dofinansowania Szkolnych Pracowni Przedmiotowych”.

Program
 zakłada udzielenie jednostkom samorządu terytorialnego z terenu Województwa Mazowieckiego pomocy finansowej na realizację zadań polegających na modernizacji lub utworzeniu nowych szkolnych pracowni przedmiotowych w jednostkach oświaty. Pomocą finansową ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego mogą zostać objęte zadania realizowane w szkołach/zespołach szkół, dla których jednostka samorządu terytorialnego jest organem prowadzącym.

Na co można przeznaczyć dofinansowanie?

Zadanie może polegać na modernizacji lub utworzeniu nowych szkolnych pracowni przedmiotowych, w tym w szczególności:

1. informatycznych;
  2. językowych;
  3. biologicznych;
  4. chemicznych;
  5. geograficznych;
  6. przyrodniczych;
  7. fizycznych;
  8. przedmiotów zawodowych.

Jakie musi być niezbędne wyposażenie pracowni?

W celu zapewnienia wysokich standardów oraz zastosowania nowoczesnych Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych (TIK), każda pracownia musi być wyposażona w przynajmniej jedno z poniżej wymienionych urządzeń wraz z pakietem oprogramowania do wspomagania nauki danego przedmiotu:

1. stanowiska komputerowe;
  2. tablicę multimedialną;
  3. monitor interaktywny;
  4. tablicę dotykową.

Pracownie mogą być dodatkowo wyposażone w tablety lub laptopy dla uczniów oraz sprzęt mobilny dla nauczycieli, umożliwiający prowadzenie zajęć lekcyjnych w terenie.

Wysokość dofinansowania

Dofinansowanie zadania w ramach programu może wynieść do 60% całkowitych kosztów kwalifikowalnych realizacji zadania i nie może przekroczyć kwoty 70 tys. zł. Minimalny wkład własny jednostki samorządu terytorialnego musi wynosić 40% kosztów kwalifikowalnych.

Wnioski należy składać do 15 kwietnia br.

W związku ze stanem epidemii w Polsce i w celu sprawniejszego rozpatrywania wniosków, należy je składać zgodnie z zasadami określonymi w regulaminie i dodatkowo przesłać skany dokumentów na adres: edukacja@mazovia.pl.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Pracownie przedmiotowe
Nie pokazuj więcej tego komunikatu

Zapisz się do naszego Newslettera i zyskaj !

Podaj nam swój adres mailowy, a w zamian otrzymasz kupon rabatowy na zakupy w naszym sklepie o wartości 20,00 zł

Minimalna wartość zamówienia od jakiej będzie można zrealizować kupon rabatowy to: 500,00 zł