Strona główna » Programy edukacyjne » Smileys
smileys program do nauki j.angielskiego

Smileys

Koszt wysyłki: od 24,60 zł

Stan magazynowy:

Stan produktu: Nowy


Zapytaj o cenę

 • Opis produktu
 • Recenzje produktu (0)

Kurs języka angielskiego dla klas 1-3 szkoły podstawowej 

 

      Smileys to złożony z trzech części kurs języka angielskiego dla klas 1-3 szkoły podstawowej. Podręczniki Smileys 1 Smileys 2 zostały dostosowane do wymogów wieloletniego użytku i są przeznaczone dla szkół korzystających z dotacji na rok szkolny 2015/2016.


      Informacja o sposobie dostosowania podręczników do wymogów wieloletniego użytku


      Zawartość podręczników Smileys 1 i Smileys 2 nie uległa żadnym zmianom w zakresie tematów, leksyki i struktur językowych. Nie została zmieniona ogólna liczba zadań w podręczniku. Nie zmieniły się też metody nauczania – jest to nadal uczenie przez działanie, oparte na stwarzaniu takich sytuacji i dostarczaniu takich zadań, które wyzwalają aktywność ucznia. 

      Wprowadzone zmiany dotyczą wyłącznie zadań wymagających udzielenia odpowiedzi pisemnie w egzemplarzu podręcznika (kolorowania, rysowania) oraz naklejania. Te zadania zostały zmodyfikowane w taki sposób, aby nadal były dla ucznia ciekawe i zachęcały do nauki języka. Znaczną liczbę zadań polegających na rysowaniu i łączeniu elementów zmodyfikowano tak, aby można je było wykonać w zeszycie.

      Nieznacznie zmieniły się proporcje typów zadań w podręczniku – nieco zwiększyła się ilość zadań rozwijających umiejętność mówienia, kosztem zadań typu kolorowanie, rysowanie po śladzie i zakreślanie. Takich zadań nie brakuje jednak w zeszycie ćwiczeń (Activity Book), a w podręczniku bez zmian pozostały zadania z sekcji Project Time (uczeń wykonuje projekt, korzystając z własnych materiałów plastycznych) oraz Craftwork (szablony znajdują się w materiałach dla nauczyciela). 

 


Najważniejsze cechy serii:

 
 • Precyzyjnie realizuje wszystkie wymagania nowej podstawy programowej.
 • Stopniowo, w sposób dostosowany do wieku uczniów, prowadzi do osiągnięcia kompetencji językowej na poziomie odpowiednim dla I etapu kształcenia i przygotowuje do nauki na kolejnym etapie edukacyjnym.
 • Uczy przez zabawę, oferując szerokie spektrum różnorodnych ćwiczeń, historyjek w formie komiksu, melodyjnych piosenek, rymowanek, projektów, prac plastycznych itp.
 • Wspiera emocjonalny i społeczny rozwój dziecka, a także budzi pasję uczenia się.
 • Umiejętnie integruje naukę języka angielskiego z treściami z innych obszarów nauczania (sekcjeTime for CLIL w każdym module).
 • W interesujący dla uczniów sposób wprowadza elementy wiedzy o krajach anglojęzycznych (sekcje Smileys Magazine: Our World w każdym module). 
 • Promuje czytanie dla przyjemności poprzez historyjki obrazkowe oparte na motywach baśni z różnych stron świata (sekcjeStorytime).
 • Zachęca uczniów do samodzielnej oceny postępów i uczy samodzielności (sekcje Check Point po każdym module).
 • Ułatwia naukę słówek dzięki minisłowniczkom obrazkowym zamieszczonym na początku każdego modułu oraz słowniczkowi na końcu podręcznika.
 • Uwrażliwia na sprawy związane z ochroną środowiska naturalnego (sekcje My Green Passport).
 • Piękna, bajecznie kolorowa szata graficzna (zarówno w podręczniku, jak i zeszycie ćwiczeń) zachęca do nauki. 
 • Stanowi perfekcyjne połączenie materiału drukowanego i cyfrowego. Nauczyciel może prowadzić lekcje przy użyciu oprogramowania do tablic interaktywnych, a uczeń korzystać z interaktywnego eBooka, czyli podręcznika cyfrowego, dołączonego do zeszytu ćwiczeń.


Numery dopuszczenia MEN - podręczniki wieloletnie
 

Smileys 1 - 633/1/2013/2015
Smileys 2 - 633/2/2013/2015
Smileys 3 - 633/3/2013/2016

 

Poziom biegłości językowej wg CEF

 

Smileys 1 - A1
Smileys 2 - A1
Smileys 3 - A1

 

Komponenty dostępne w ramach dotacji
 

Podręcznik (Pupil\'s Book)
 

      Podręcznik został tak zaprojektowany, aby podobać się dzieciom i zachęcać je do nauki języka angielskiego. Przejrzysty układ treści oraz dobór ciekawych, nowoczesnych metod nauczania sprawiają, że uczniowie chętnie i aktywnie uczestniczą w  lekcji, rozwijając zarówno umiejętności receptywne, jak i produktywne. Podręczniki Smileys 1 i Smileys 2 zostały podzielone na sześć modułów. Na początku każdego podręcznika znajduje się moduł wprowadzający, który umożliwia łagodne wdrożenie dzieci do nauki i zapoznanie ich z bohaterami serii. Materiał językowy w poszczególnych modułach jest prezentowany i ćwiczony w formie zabawnych dialogów, historyjek obrazkowych, piosenek i rymowanek, gier oraz ciekawych ćwiczeń. Podręcznik zawiera także następujące sekcje: Our WorldStory TimeTime for CLILCheck Point (po każdym module), My Green Passport.

 

Zeszyt ćwiczeń (Activity Book)


      W pełni kolorowa publikacja zawierająca ćwiczenia, które umożliwiają konsolidację materiału językowego zawartego w poszczególnych modułach podręcznika. Zeszyt ćwiczeń może być wykorzystywany zarówno podczas lekcji w szkole, jak i w domu - do indywidualnej pracy ucznia. Zawiera także: naklejki (Stickers), gry planszowe (Board Games), wycinanki (Story Cutouts).  
 


Podręcznik w wersji cyfrowej (Interactive eBook)
 

      Interaktywny eBook jest cyfrową, przeznaczoną do odtwarzania na komputerze, wersją podręcznika. Umożliwia wykonywanie ćwiczeń w interaktywnej formie, wysłuchanie ścieżek dźwiękowych, obejrzenie filmów animowanych. Pozwala grać w gry językowe, korzystać z interaktywnego słowniczka, powtórzyć poznany na lekcji materiał. Na interaktywnym eBooku zostały zamieszczone dodatkowo także lekcje okolicznościowe (Let’s celebrate!) i lekturka (Reader) w formie filmu animowanego z opcją wyświetlania tekstu.

      Podręcznik cyfrowy (interaktywny eBook) polecamy jako materiał dodatkowy, do pracy w domu. Uczniowie mogą zostawiać w szkole podręczniki drukowane, co pozwoli zachować je w dobrym stanie dla kolejnego rocznika. Wpłynie to także na zmniejszenie ciężaru tornistrów!  

 

Pozostałe komponenty serii
 

Vocabulary & Grammar Practice (dotyczy Smileys 2 i 3)
 

      Przeznaczony dla ucznia zbiór dodatkowych ćwiczeń, które pomogą powtórzyć i utrwalić słownictwo oraz zagadnienia gramatyczne zawarte w podręczniku.


Książka nauczyciela (Teacher’s Book) 
  

      W związku ze zmianami wprowadzonymi w książkach ucznia Smileys 1 i 2, przygotowane zostały także nowe książki nauczyciela. Będą one dostępne w dwóch wersjach: w formie plików PDF (z możliwością wydruku) na stronie internetowej www.vipclub.egis.com.pl oraz w wersji książkowej.

 

Multimedialny pakiet materiałów dla nauczyciela (Teacher\'s Multimedia Resource Pack)

 
 • Class Audio CDs

  Płyty z materiałem dźwiękowym do zadań z podręcznika i zeszytu ćwiczeń.
 • DVD

  Płyta z filmami animowanymi.
 • Resource Pack CD-ROM

  Dodatkowe materiały, takie jak: ćwiczenia dla uczniów konsolidujące materiał zawarty w poszczególnych modułach podręcznika, szablony wycinanek, karty do nauki alfabetu, testy modułowe, ćwiczenia dla uczniów z dysleksją i wiele innych.  


Karty obrazkowe (Picture Flashcards)
 

      Zestaw kart obrazkowych ilustrujących wprowadzane na lekcji słownictwo pozwala uniknąć tłumaczenia słówek na język polski i ułatwia ich zapamiętanie. 
 

Karty fabularne (Story Cards) - dotyczy Smileys 1 i Smileys 2


      Zestaw kart fabularnych, na których przedstawiono - scena po scenie - historyjki zawarte w podręczniku w sekcjach Story Time. Na odwrocie każdej karty zamieszczono propozycję dialogu, jaki nauczyciel może prowadzić z klasą podczas prezentowania historyjki.   

 

Plakaty (Posters & Cross-Curricular Posters) 

 

      Plakaty zawierają słownictwo grupowane według tematu każdego modułu oraz materiał dotyczący treści prezentowanych w podręczniku w sekcji Time for CLIL.  
  

Oprogramowanie do tablic interaktywnych (Interactive Whiteboard Software)

Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce prywatności. Możesz samodzielnie zmienić ustawienia cookies w przeglądarce internetowej.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu

Zapisz się do naszego Newslettera i zyskaj !

Podaj nam swój adres mailowy, a w zamian otrzymasz kupon rabatowy na zakupy w naszym sklepie o wartości 20,00 zł

Minimalna wartość zamówienia od jakiej będzie można zrealizować kupon rabatowy to: 500,00 zł