Strona główna1 » Programy edukacyjne2 » Didakta - Język polski 2 Składnia, frazeologia, ortografia i fonetyka dla SP

Didakta - Język polski 2 Składnia, frazeologia, ortografia i fonetyka dla SP

Didakta - Język polski 2 Składnia, frazeologia, ortografia i fonetyka dla SP

Didakta - Język polski 2

Multimedialny program edukacyjny dla dzieci. Służy zarówno do przećwiczenia i sprawdzenia wiadomości, jak i do doskonalenia języka polskiego w zakresie składni zdania, frazeologii, słowotwórstwa, ortografii i interpunkcji na poziomie szkoły podstawowej.

Ćwiczenie

Zadania i ćwiczenia interaktywne podzielone są na następujące działy tematyczne:

• Składnia – zdanie pojedyncze/złożone, cel wypowiedzi, równoważnik zdania, podmiot i orzeczenie, części zdania
  • Frazeologia i semantyka – znaczenie zwrotów, synonimy, antonimy, homonimy
  • Słowotwórstwo – rodzina wyrazów, rdzeń
  • Ortografia (dyktanda) – uzupełnianie ó/u, rz/sz/ż, h/ch, en/ę, o/ą, wyraz "nie"
  • Interpunkcja i fonetyka – interpunkcja w zdaniach pojedynczych i złożonych, głoski miękkie/twarde, ustne/nosowe, dźwięczne/bezdźwięczne

Program jest przeznaczony do wszystkich typów tablic interaktywnych.

Aplikacja umożliwia drukowanie ćwiczeń oraz testów, dzięki czemu istnieje możliwość rozwiązywania zadań poza komputerem.

W ustawieniach każdego typu zadań można wybrać dowolną liczbę przykładów w zakresie od 5 do 30.

Program jest łatwy w obsłudze, dzięki intuicyjnemu interfejsowi graficznemu orientacja w programie nie stwarza żadnych problemów.

Smileys