Strona główna1 » Programy edukacyjne2 » Didakta - Unia Europejska dla dzieci

Didakta - Unia Europejska dla dzieci

Didakta - Unia Europejska dla dzieci

Unia Europejska dla dzieci

Multimedialny program edukacyjny Unia Europejska jest podzielony na dwie części.

Część edukacyjna zawiera podstawowe dane statystyczne o państwach UE, informacje o przemyśle i rolnictwie – można tutaj znaleźć mapy konturowe zawierające główne elementy charakteryzujące poszczególne kraje, położenie miast, pasm górskich, wyżyn i nizin, rzeki, tereny przemysłowe oraz rolnicze.

Charakterystyka każdego kraju zawiera także hymn państwowy w wersji oryginalnej oraz jego opis w języku odbiorcy wraz z dubbingiem.

Dodatkowym elementem uzupełniającym informacje o poszczególnych państwach jest bogata galeria, zawierająca zdjęcia, głównie zabytków kulturalnych i historycznych oraz charakterystycznych miejsc.

Część rozrywkowa zawiera gry edukacyjne do sprawdzenia wiadomości z geografii Europy, znajomości flag narodowych, stolic, powierzchni oraz liczby obywateli państw członkowskich. Część ta zawiera gry pamięciowe Memory z możliwością wyboru poziomu trudności, wybór flag narodowych oraz rozpoznawanie strojów ludowych. To wszystko w komiksowej formie, atrakcyjnej dla dzieci.

Program jest łatwy w obsłudze i dzięki intuicyjnemu interfejsowi graficznemu, orientacja w programie nie stanowi żadnego problemu.

Program świetnie nadaje się do wykorzystania na tablicach interaktywnych.

Didakta - Geografia