Strona główna1 » Meble szkolne2 » Idea Dobrego Krzesła

Kontakt

 • Systemy Multimedialne
  ul.Swojczycka 82
  51-502 Wrocław
  NIP: 899-100-24-63
 • E-mail:sm@sm.edu.pl
 • Telefon602-227-506
  (71) 787 97 97
  (71) 787 97 96
 • Godziny działania sklepuGodziny pracy od pn. do pt. od 8.00 -16.00.
alt

Idea Dobrego Krzesła

Data dodania: 04-09-2019

Czym są Dobre Krzesła?


      Dobre Krzesła to linia produktów ergonomicznych, które dzięki posiadanym parametrom oraz najwyższym standardom w zakresie ergonomii sprzyjają wyrabianiu prawidłowej pozycji siedzącej, a w konsekwencji wspomagają prawidłowy rozwój kręgosłupa. Krzesła poprzez wyprofilowanie lordozy lędźwiowej wymuszają obciążenie guzów kulszowych, stymulują prawidłową pozycję miednicy, która jest podstawą właściwego ustawienia górnych segmentów kręgosłupa.

      Produkty zostały zaprojektowane zgodnie z normą PN-EN 1729 posiadają rozmiary dedykowane do wzrostu użytkownika. Sprawia to, że w przypadku najmłodszych krzesła mogą „rosnąć” wraz z nimi.

Konstrukcja Dobrego Krzesła
 
alt


Początek projektu Dobre Krzesło


      Początek projektu "Dobre Krzesło" sięga roku 2010, kiedy to wynalazca Robert Garbaszewski poszukuje sposobu rozwiązania problemu z kręgosłupem własnego dziecka. Ciągłe schorzenie kręgosłupa, nieprzynoszące zadowalających efektów zajęcia korekcyjne zmotywowały Roberta Garbaszewskiego do opracowania wzoru krzesła, który stanie się stabilizatorem prawidłowej postawy siedzącej. W latach 2010-2012 wynalazca zbudował zespół naukowców z wielu dziedzin m.in.: ortopedii, ergonomii, fizjoterapii czy biomechaniki w celu określenia właściwych krzywizn siedziska, które miały miałyby odzwierciedlić prawidłowe ułożenie kręgosłupa. Po zakończeniu prac zespołu nad płaszczyznami siedziska oraz etapu prototypowania w 2012 roku zespół badawczy dokonał Próby oceny znaczenia DOBREGO KRZESŁA w profilaktyce zaburzeń postawy ciała przeprowadzając badania na grupie 200 użytkowników Dobrych Krzeseł w latach 2012-2014.
 
alt
 


Badania

alt

      Badaniom przewodził dr Mirosław Mrozkowiak, który dokonał szczególnej analizy badanych. Na podstawie uzyskanych informacji ankietowych i wyników badań postawy ciała przeprowadzonych na grupie 200 dzieci dr Mirosław Mrozkowiak stwierdza, iż Dobre Krzesło w procesie korekcji zaburzeń statyki ciała pełni istotną i uzupełniającą rolę w stosunku do wysiłków fizycznych stosowanych w ramach zajęć korekcyjnych postawy ciała. Po zakończeniu badań rozpoczęliśmy prace wdrożeniowe do produkcji Dobrych Krzeseł w kilku rozmiarach. Zanim jednak powstał produkt finalny, który spełniał nasze oczekiwania potrzebowaliśmy kilku lat ciężkiej, badawczej pracy, pełnej wyzwań i ciągłych nurtujących pytań. W efekcie uzyskaliśmy produkt, który spełnia wszelkie wymagania naszych Klientów.
 
Przejdź do strony głównej