Strona główna1 » Roboty2 » Robot edukacyjny Maqueen

Robot edukacyjny Maqueen

Niewielki, zwinny robot, z którym nauka programowania i rozwijanie umiejętności logicznego myślenia będzie dla uczniów czystą przyjemnością. Uczniowie mogą zaprogramować przeróżne zachowania robota – pokonywanie wyznaczonej trasyunikanie przeszkódpodążanie za światłem itd.Maqueen oparty jest na opracowanym przez BBC mikrokontrolerze micro:bit. Programowanie odbywa się zarówno w trybie on-line (na platformie MakeCode firmy Microsoft) jak i offline (oparte na Scratch 3.0 oprogramowanie Mind+). Maqueen w pełni współpracuje z systemami Boson oraz Gravity, dając możliwości rozbudowania go o setki dodatkowych czujników i modułów rozszerzających do nauki programowania czy przedmiotów przyrodniczych.

Najważniejsze cechy:
  • rozwiązanie oparte na mikrokontrolerze micro:bit, stworzonym przez BBC i  wspierane przez Microsoft
  • otwarta konstrukcja / możliwość rozbudowy
  • stale rozbudowywana baza akcesoriów / modułów dodatkowych
  • wirtualny symulator micro:bit
  • obsługa za pomocą laptopa/smartfona/tabletu
  • kompatybilny z zewnętrznymi modułami BOSON i GRAVITY
  • widoczny w Windows jako zewnętrzny dysk
  • Programowanie zarówno online (Microsoft MakeCode) jak i offline (Mind+ Scratch 3.0)
  • Śledzenie linii, oświetlenie otoczenia, światła LED, czujnik ultradźwiękowy, buzzer z przełącznikiem, interfejs I2C itd.
  • Zdalne sterowanie za pomocą gamepada (opcja)
  • Konstrukcja wykonana z dobrej jakości, trwałych materiałów
  • Łatwa instalacja i intuicyjna obsługa

Dodatkowe moduły i płytki rozszerzeń I/O serii Gravity

Jeszcze więcej zabawy i nauki

Moduły rozszerzeń podłączane bezpośrednio do portów i złączy umieszczonych na płytce micro:bit lub platformie robota Maqueen.

Gotowy do pracy od razu po wyjęciu z pudełka

• Mniej składania – więcej zabawy
  • Montaż części w kilku prostych krokach

Ucz się i baw

Maqueen jest doskonałym pomocnikiem dla dzieci uczących się programowania i robotów. Z jego pomocą mogą zmienić każdy swój pomysł w gotowy program oraz sprawdzić w praktyce jego działanie. W tym celu wyposażyliśmy robota w szereg czujników obsługujących m.in. dźwięki, światło, rozpoznawanie obiektów czy komunikację bezprzewodową.

Maqueen i Mind+Maqueen jest dostępny na platformie programistycznej Mind+.
Mind+ jest graficzną platformą do nauki programowania, stworzoną dla DFRobot i opartą na Scratch 3.0. Platforma ta wspiera także programowanie w języku Python, Arduino i inne platformy programistyczne. Obecnie Mind+ obsługuje wszystkie rodzaje czujników, modułów i powiązanych produktów

Konstrukcja robota Maqueen

SILNIK NAPĘDOWY

Całkowicie metalowy, miniaturowy silnik napędowy o wysokim momencie obrotowym i doskonałej wydajności.

KOŁA O UNIKALNEJ KONSTRUKCJI

Piasta z ABS i silikonowa opona o atrakcyjnym wyglądzie i dużej elastyczności.

KOŁO ŁOŻYSKOWE

Koło wykonane z POM (polioksymetylen), zaprojektowane przez DFRobot, daje wysoki stopień elastyczności i doskonale radzi sobie przy różnych  podłożach i przeszkodach.

ZAMOCOWANIE SILNIKA

Osadzenie miedzianej nakrętki w obudowie silniczka całkowicie zapobiega jej obluzowaniu lub utracie.

GWINTOWANE OTWORY MONTAŻOWE M3

W dolnej części Maqueen znajduje się 6 wbudowanych wysokiej jakości miedzianych otworów z gwintem M3, do podłączania dodatkowych kart rozszerzeń lub do stworzenia różnych konstrukcji z wykorzystaniem robota.

TECHNOLOGIA WYKONANIA PCB

Płyta główna i styki wykonane w technologii ENIG. Nikiel pokryty warstwą złota nadaje delikatny wygląd i chroni przed utlenianiem i czernieniem.

BRZĘCZYK

Niezależny wyłącznik umożliwia wyciszenie dźwięków. Po ustawieniu wyłącznika w pozycji OFF port PO można wykorzystać jako gniazdo rozszerzeń.

NADRUK NA PCB

Czytelne i kompletne opisy gniazd, portów i ważnych elementów nadrukowane bezpośrednio na PCB sprawiają, że można go używać nawet bez dostępu do dokumentacji.

Zestaw zawiera:

• Mikrokontroler micro:bit
  • Korpus robota (wraz z silnikami i kołami)
  • 2x koło
  • 1x czujnik HC-SR04
  • 1x koszyk na baterie AAA
  • 1x taśma dwustronna

Przeznaczony jest dla użytkowników w wieku 12+.

.......................................................................................................................................................................................................................
Informacje zawarte na niniejszej stronie internetowej, w tym także cena, opis parametrów technicznych urządzenia oraz specyfikacja techniczna mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Ceny umieszczone przy produktach są to sugerowane ceny detaliczne, zawierające podatek VAT (23%) i mogą ulec zmianie w zależności od aktualnego kursu walut - nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego. W celu potwierdzenia cen oraz szczegółowych parametrów urządzenia i specyfikacji technicznej skontaktuj się ze sprzedawcą.

Robot Thymio RF