Strona główna1 » Roboty2 » Zestaw szkolny z 6 robotami Thymio RF

• 6 kabli USB-microUSB,
  • pilot zdalnego sterowania,
  • instrukcja obsługi.

Całość zapakowana w walizkę do przechowywania i transportu z paskiem i kluczykiem.

• to aż 30 gotowych ćwiczeń, które pozwolą odkryć możliwości Thymio
  • 10 arkuszy z dodatkami do modyfikacji wyglądu robota i wykorzystania w ćwiczeniach
  • tor do jazdy, który pozwoli w pełni wykorzystać możliwości robota
  • przewodnik w formacie A2 wyjaśniający wszystko – od instalacji oprogramowania po opis każdego bloku wizualnego języka programowania
  • dostępne w języku francuskim, angielskim, niemieckim i włoskim

Jak wytłumaczyć dzieciom zawiły świat technologii?

Z odpowiedzią przychodzi edukacyjny robot Thymio. Z zewnątrz niepozorny jak szwajcarski scyzoryk, w środku kompleksowo wyposażone narzędzie ułatwiające naukę programowania. Wyróżnia się łatwością obsługi i uniwersalnością – współpracuje z 4 językami programowania. Dzięki temu może być z powodzeniem użytkowany przez przedszkolaków, jak również studentów uczelni wyższych. Robot jest gotowy do nauki programowania od razu po wyjęciu z pudełka, dzięki 6 zaprogramowanym trybom.

Thymio jest gotowy do użycia od razu po wyjęciu z pudełka – dzięki gotowym trybom można korzystać z robota bez znajomości jakiegokolwiek języka programowania, a nawet bez konieczności posiadania komputera. To wygodne rozwiązanie do pracy z najmłodszymi dziećmi. Uruchomiony Thymio będzie podążał za ręką lub zatrzyma się przy krawędzi stołu.

Tryby.png

Thymio obsługuje 4 języki programowania o różnym stopniu zaawansowania: VPL, Scratch, Blockly i Aseba.  To właśnie dzięki temu przygodę
z Thymio można rozpocząć już w przedszkolu i kontynuować ją przez wszystkie etapy edukacji.

Thymio jest robotem z otwartym kodem źródłowym, dzięki temu może być stale rozbudowywany.

Uczniowie mogą kontynuować naukę programowania w domu – wystarczy komputer z zainstalowanym oprogramowaniem. Poprzez Aseba Studio zyskują dostęp do symulatora, w którym będą programować wirtualnego Thymio. Dzięki temu mogą szlifować umiejętności zdobyte na lekcjach lub – odwrotnie – rozpocząć naukę programowania, zanim zaczną używać prawdziwego robota.

Pilot zdalnego sterowania – do programowania robota w gotowym trybie fioletowym lub w VPL.

Uchwyt na pisak – robota można zaprogramować tak, by narysował dany kształt.

Slot na kartę MicroSD – na którą można wgrać muzykę, zapisać dane z czujników lub gotowy program, który robot wykona zaraz po uruchomieniu.

Komunikacja z innymi Thymio za pomocą czujnika podczerwieni lub modułu komunikacji bezprzewodowej. Thymio może przesłać drugiemu robotowi polecenie w odległości do 50 metrów.

Kompatybilność z Lego Bricks i Technic – Thymio może stać się silnikiem napędzającym stworzoną przez uczniów maszynę. Robot posiada na kołach i obudowie adaptery do przyczepiania klocków Lego.

Robot z otwartym kodem źródłowym, który może być używany zarówno w przedszkolu, jak i na uniwersytecie. Robot występuje w wersji Thymio i Thymio RF – w tym przypadku do zaprogramowania nie trzeba go podłączać do komputera za pomocą kabla. W wersji podstawowej podczas przesyłania kodu robot musi być podłączony do komputera, po zaprogramowaniu działa bezprzewodowo.

........................................................................................................................................................................................
Informacje zawarte na niniejszej stronie internetowej, w tym także cena, opis parametrów technicznych urządzenia oraz specyfikacja techniczna mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Ceny umieszczone przy produktach są to sugerowane ceny detaliczne, zawierające podatek VAT (23%) i mogą ulec zmianie w zależności od aktualnego kursu walut - nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego. W celu potwierdzenia cen oraz szczegółowych parametrów urządzenia i specyfikacji technicznej skontaktuj się ze sprzedawcą.

Robot Thymio RF