Strona główna1 » Programy edukacyjne2 » Didakta - Biologia 2 Rośliny i zwierzęta

Didakta - Biologia 2 Rośliny i zwierzęta

Didakta - Biologia 2 Rośliny i zwierzęta

Didakta - Biologia 2 - Rośliny i zwierzęta

Multimedialny program edukacyjny Didakta – Biologia 2 służy do przećwiczenia wiadomości i znajomości z zakresu świata roślin i zwierząt, dla klas 4-6 szkoły podstawowej i klas 1-3 gimnazjum. Tytuł Didakta – Biologia 2. Rośliny i zwierzęta zawiera ćwiczenia interaktywne, umożliwiające cztery warianty sprawdzenia wiadomości – pytania testowe, łączenia w pary, decydowanie o poprawności stwierdzenia i zadania z rysunkami.

Ćwiczenie

Pytania w zadaniach całkowicie pokrywają się z materiałem przerabianym na lekcjach w gimnazjum. Ilość ilustracji i tekstu w plikach danych sprawdzi wiedzę o konkretnych roślinnych czy zwierzęcych gatunkach, ich budowie ciała, środowiska, gdzie żyją itp.

Działy tematyczne:

• Ziemia i początki życia – powstanie i oznaki życia, wirusy, bakterie, sinice i organizmy jednokomórkowe
  • Grzyby, porosty, rośliny – porosty, workowce, grzyby, mszaki, paprotniki, rośliny nagonasienne i okrytonasienne
  • Bezkręgowce – parzydełkowce, mięczaki, pierścienice, stawonogi
  • Strunowce i kręgowce – osłonice, ryby, płazy i gady, ptaki, ssaki
  • Ekosystemy – osiedla ludzkie, pola i łąki, woda, lasy, inne ekosystemy

Program jest odpowiedni dla wszystkich typów tablic interaktywnych.

Aplikacja umożliwia drukowanie zadań oraz testów, dlatego istnieje możliwość rozwiązywania zadań poza komputerem.

W ustawieniach każdego typu zadań można wybrać dowolną liczbę przykładów w zakresie od 5 do 20.

Program jest łatwy w obsłudze, dzięki intuicyjnemu interfejsowi graficznemu orientacja w programie nie stanowi problemu, także dla dzieci.