Strona główna1 » Programy edukacyjne2 » Didakta - USA Illustrated Geography Atlas

Didakta - USA Illustrated Geography Atlas

Didakta - USA Illustrated Geography Atlas

USA Illustrated Geography Atlas

Program ten obejmuje różne dziedziny, jest przydatny zarówno na lekcjach geografii, jak i języka angielskiego.

Nauka

Zawiera 8 różnych map interaktywnych, w tym mapę zawierającą blisko dwieście ikon, przedstawiających najciekawsze miejsca przyrodnicze, miejsca historyczne, pomniki, budowle oraz symbole narodowe – każda ikona ma opis w języku angielskim.

Kolejne mapy ukazują stany USA wraz z najważniejszymi geograficznymi informacjami i danymi statystycznymi, przedstawiają ponadto strefy czasowe, największe miasta, kluby sportowe, góry i rzeki.

Ćwiczenie

Program zawiera również 6 interaktywnych gier, których celem jest utrwalenie przerobionego materiału. Są to testy sprawdzające koncentrację ucznia podczas lekcji, którego zadaniem będzie uzupełnianie niekompletnych map, dobieranie różnych pojęć w pary, układanie mapy USA oraz wykazanie się znajomością pisowni poszczególnych stanów.

Na lekcjach języka angielskiego przydatne są także opisy - ich prosta forma językowa pomoże uczniom doskonalić umiejętność rozumienia i tłumaczenia tekstu w tym języku. Mają oni również możliwość usłyszenia właściwej wymowy geograficznych nazw własnych i zobaczenia różnicy między pisownią a wymową.