Strona główna1 » Programy edukacyjne2 » Didakta - Mądrala na wsi

Didakta - Mądrala na wsi

Didakta - Mądrala na wsi

Mądrala na wsi

"Mądrala na wsi" to multimedialny program edukacyjny dla dzieci, który w atrakcyjny sposób (w formie zabawy) zapozna je z różnymi gatunkami zwierząt domowych lub występujących w pobliżu ludzkich siedzib: na polach, łąkach, w stawach i lasach.

Treść jest podzielona na dwie części. Część encyklopedyczna opisuje dokładnie dziewięćdziesiąt gatunków zwierząt. Do każdego zwierzęcia przyporządkowany jest obrazek w wersji komiksowej, materiał faktograficzny, polska i łacińska nazwa, następnie nazwa gromady, do której zwierzę należy, informacje o typowym środowisku, w którym żyje, o tym, czym się żywi itp. W większości przypadków jest możliwość odsłuchania odgłosów, jakie to zwierzę wydaje. Istnieje także możliwość wydrukowania informacji o każdym zwierzęciu.

Część praktyczna zawiera 10 gier, dzięki którym dzieci mogą nie tylko sprawdzić swoją wiedzę (poznawanie zwierząt i ich śladów, przyporządkowanie do gromad, przyporządkowywanie młodych zwierząt do ich rodziców itp.), ale także ćwiczą swoją spostrzegawczość (fotografowanie), wyobraźnię (puzzle) czy rozróżnianie dźwięków. Najlepsi gracze w danej grze mogą sobie wydrukować dyplom ze swoim imieniem i nazwiskiem.

"Mądrala na wsi" ma piękną i niebanalną szatę graficzną, ale − co ważniejsze − spełnia swoje zadanie zarówno w zakresie przyswajania nowych treści, jak i ćwiczenia nabytych już umiejętności.