Strona główna1 » Programy edukacyjne2 » Didakta - Geometria 2 Obliczenia i pomiary

Didakta - Geometria 2 Obliczenia i pomiary

Didakta - Geometria 2 Obliczenia i pomiary

Didakta - Geometria 2 - Obliczenia i pomiary

Ten multimedialny program edukacyjny zawiera przykłady i zadania pozwalające na samodzielne ćwiczenie i sprawdzenie wiadomości w zakresie figur i brył geometrycznych dla klas 5-6 szkoły podstawowej i klas 1-3 gimnazjum. Program Didakta – Geometria (Obliczenia i pomiary) obejmuje zadania z geometrii i orientacji przestrzennej. Wykonując ćwiczenia interaktywne, wymagające obliczeń, dzieci mają dostęp do przyborów np. kalkulatora, miarki do określania długości, kątomierza czy kartki w kratkę na obliczenia pomocnicze.

Ćwiczenie

Działy tematyczne:

• Figury i bryły – określanie figur geometrycznych
  • Jednostki miar – długości, pola i objętości
  • Kąty – szacowanie wielkości, zamiana stopni, pomiary kątomierzem, obliczenia wielkości
  • Pola i obwody – prostokąt, trójkąt, równoległobok, trapez, koło
  • Objętości i powierzchnie – sześcian i prostopadłościan, graniastosłup, walec, ostrosłup, stożek
  • Trójkąt prostokątny – twierdzenie Pitagorasa, funkcje trygonometryczne

Program świetnie nadaje się do wykorzystania na tablicach interaktywnych.

Aplikacja umożliwia drukowanie ćwiczeń oraz testów, dlatego zadania można rozwiązywać poza komputerem.

Ustawienia pozwalają na wybór liczby przykładów w zakresie od 5 do 25.

Program jest łatwy w obsłudze i dzięki intuicyjnemu interfejsowi graficznemu orientacja w programie nie stwarza żadnych problemów.

Aplikacja ma prostą obsługę i orientacja w programie jest bezproblemowa dzięki graficznemu interfejsowi.