Strona główna1 » Programy edukacyjne2 » Didakta - Moj pierwszy alfabet

Didakta - Moj pierwszy alfabet

Didakta - Moj pierwszy alfabet

Mój pierwszy alfabet

Program edukacyjny pt. Mój pierwszy alfabet został stworzony z myślą o wszystkich przedszkolakach i pierwszakach, którzy chcieliby nauczyć się rozpoznawania polskich liter, jednocześnie dobrze się bawiąc. W tym celu zapraszamy ich do nowoczesnego miasteczka, pełnego ciekawych miejsc i zadań, dzięki którym mogą nauczyć się czegoś nowego, a jednocześnie utrwalić nowo zdobytą wiedzę.

Dla najmłodszych dzieci, które dopiero poznają poszczególne literki, przygotowaliśmy Wielki elementarz, znajdujący się w intrygującym miejscu, a mianowicie w studiu telewizyjnym.

Tutaj dzieci dowiedzą się jak wyglądają małe i duże litery, zarówno drukowane, jak i pisane, jak je poprawnie czytać, jakie razem mogą tworzyć sylaby, a także, w jakich słowach występują.

Dzięki animacjom dowiedzą się także, jak pisać małe i duże litery w formie drukowanej i pisanej.

Te dzieci, które rozpoznają już poszczególne literki, mogą swoje umiejętności łatwo utrwalić – wystarczy odwiedzić niektóre niezwykłe miejsca w mieście, gdzie będą na nie czekały różne zadania: znajdowanie konkretnych liter znajdujących się pośród innych, określanie początkowych liter różnych słów, szukanie par w grze typu memory, układanie czteroliterowego hasła do sejfu, uzupełnianie brakujących liter w nazwach obrazów, rozpoznawanie liter w trakcie ich stopniowego odsłaniania, nawlekanie liter na sznurek w kolejności alfabetycznej, słuchanie a następnie określanie sylab, wskazywanie litery kończącej słowo itd.

We wszystkich grach dzieci stopniowo zdobywają nagrody w postaci czekoladowych literek tworzących wspólnie bombonierkę, co, wraz z wciągającą formą ćwiczeń, będących grą, zwiększa ich motywację do doskonalenia znajomości liter.

Program umożliwia ustawienie stopnia trudności w grach: albo automatyczne przejście od najniższego poziomu do najbardziej zaawansowanego, albo wybór jednego z trzech stałych stopni trudności: pierwszy zawiera jedynie wielkie drukowane litery, drugi – drukowane litery, wielkie i małe, zaś najwyższy poziom zawiera wielkie i małe, drukowane i pisane litery.

Fairyland

Smart Time