Strona główna1 » Programy edukacyjne2 » Didakta - Ludzkie cialo

Didakta - Ludzkie cialo

Didakta - Ludzkie cialo

Ludzkie ciało

Kosmici z odległej galaktyki zbliżyli się podczas swej ekspedycji do planety Zemia. Celem ekspedycji jest uzyskanie jak najwięcej informacji o najbardziej rozwiniętych mieszkańcach Ziemi. Kim są ludzie? Jak zbudowane jest ciało człowieka? Czym ludzie różnią się od siebie nawzajem? Przez jakie etapy życia przechodzą? Co jedzą i jak dbają o swoje zdrowie? Odpowiedzi na te pytania oraz wiele innych informacji z zakresu edukacji wczesnoszkolnej i przyrody zawiera ten multimedialny edukacyjny program przeznaczony dla dzieci z klas 1-6 szkoły podstawowej.

Część encyklopedyczna została podzielona na 5 całości tematycznych: Kim jest człowiek (wyjaśnienie różnic pomiędzy poszczególnymi osobami, ponadto rasy ludzkie, stosunek do środowiska, rozwój ludzkości); Jak wygląda człowiek (opis części ciała i organów); Jak działa organizm człowieka (wyjaśnienie procesów zachodzących w ciele człowieka, np. oddychania); Jak przebiega życie człowieka (etapy życia od narodzenia po starość) oraz Jak człowiek dba o swoje zdrowie (znaczenie zdrowego odżywiania, pielęgnacji ciała i odpowiedniej ilości ruchu, ponadto czynniki szkodliwe dla ciała, pojęcie choroby i urazu).

Część praktyczna zawiera osiem interaktywnych gier – od uzupełniania nazw części ciała przy ich ilustracjach, przez określanie funkcji organów i części ciała, umiejscawianie kości i organów wewnętrznych w ciele, po określanie zdrowego i niezdrowego żywienia.

Nie brak też bardzo lubianej przez dzieci gry typu memory oraz pytań testowych, które dokładnie sprawdzą wiadomości zdobyte w części teoretycznej.

Smileys

Upstream