Strona główna1 » Programy edukacyjne2 » Didakta - Polska i jej województwa

Didakta - Polska i jej województwa

Didakta - Polska i jej województwa

Polska i jej województwa

Ten multimedialny program przybliży dzieciom tematykę podziału Polski na województwa.

W części edukacyjnej użytkownicy zapoznają się z ogólną charakterystyką i danymi statystycznymi, dotyczącymi poszczególnych województw, z informacjami na temat warunków przyrodniczych, przemysłu, rolnictwa; poznają sławnych Polaków, związanych z poszczególnymi województwami, a także zabytki i ciekawe miejsca.

Służą temu atrakcyjne pod względem graficznym mapki przedstawiające góry, niziny, rzeki, miasta, węzły komunikacyjne,
zabytki itp.

Do dyspozycji użytkownika jest także album z fotografiami najciekawszych miejsc danego województwa.

W części praktycznej, zawierającej gry, dzieci nie tylko sprawdzą swoją znajomość topografii Polski (miasta, góry, niziny, rzeki, parki narodowe itp.), ale także będą rozwijały swoją wyobraźnię przestrzenną np. przez układanie puzzli (województwa). Znajdą tu także grę memory z możliwością wyboru tematyki: herby województw i miast albo fotografie ciekawych miejsc. Wszystkie te gry opracowane są w stylu charakterystycznym dla komiksów, tak lubianym przez dzieci.

Poznajmy naszą Ojczyznę, ucząc się i bawiąc!

Didakta - Geografia