Strona główna1 » Programy edukacyjne2 » Didakta - Język niemiecki 1

Didakta - Język niemiecki 1

Didakta - Język niemiecki 1

Didakta - Język niemiecki

Didakta – Język niemiecki to multimedialny program edukacyjny służący do przećwiczenia i sprawdzenia wiadomości, jak i do doskonalenia w zakresie gramatyki języka niemieckiego dla klas 5-6 szkoły podstawowej i klas 1-3 gimnazjum.

Ćwiczenie

Zadania i ćwiczenia interaktywne podzielone są na następujące działy tematyczne:

• Rzeczowniki i zaimki – rozpoznawanie rodzaju, odmiana rzeczownika, odmiana z rodzajnikiem określonym i nieokreślonym
  • Czasowniki – czas teraźniejszy czasowników prostych, posiłkowych oraz modalnych, tryb rozkazujący, czasowniki rozdzielnie złożone
  • Przyimki i ich konstrukcja – przyimki do określania czasu, przyimki wyrażające ruch lub stan spoczynku, inne przyimki
  • Liczebniki i czas – formalne i nieformalne odczytywanie czasu, wypełnianie liczebników ze słuchu
  • Szyk zdania – szyk wyrazów w zdaniu, wybór dobrej odpowiedzi, dyktando zdań pojedynczych
  • Słownictwo – przeczenie kein x nicht, antonimy przymiotników, grupy słów, słówka

Program jest przeznaczony do wszystkich typów tablic interaktywnych.

Aplikacja umożliwia drukowanie ćwiczeń oraz testów, dzięki czemu istnieje możliwość rozwiązywania zadań poza komputerem.

W ustawieniach każdego typu zadań można wybrać dowolną liczbę przykładów w zakresie od 10 do 30.

Program jest łatwy w obsłudze i orientacja w programie nie stanowi problemu - także dla dzieci - dzięki intuicyjnemu interfejsowi graficznemu.

Smileys

Access