Strona główna1 » Programy edukacyjne2 » Didakta - Język angielski 1 dla początkujących

Didakta - Język angielski 1 dla początkujących

Didakta - Język angielski 1 dla początkujących

Didakta - Język angielski 1

Didakta – Język angielski 1 to multimedialny program edukacyjny, który służy do przećwiczenia i sprawdzenia wiadomości, jak i do doskonalenia języka angielskiego na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum.

Ćwiczenie

Zadania i ćwiczenia interaktywne z zakresu gramatyki języka angielskiego podzielone są na następujące działy tematyczne:

• Części zdania i rzeczowniki – występowanie części w zdaniu, liczba mnoga
  • Zaimki – osobowe, dzierżawcze, nieokreślone
  • Czasowniki – czas teraźniejszy i czas przeszły prosty, czasowniki modalne
  • Przyimki i spójniki – połączenia przyimkowe, spójniki
  • Tworzenie pytań, odpowiedzi i negacji – zmiana szyku wyrazów, pytania uzupełniające, tworzenie negacji
  • Zasób słów – określanie czasu, stopniowanie przymiotników, słówka
  • Dyktanda – uzupełnianie liter i słów w zdaniach

Program świetnie nadaje się do pracy z tablicami interaktywnymi dowolnego typu.

Aplikacja umożliwia drukowanie zadań oraz testów, dzięki czemu istnieje możliwość rozwiązywania zadań poza komputerem.

W ustawieniach każdego typu zadań można wybrać dowolną liczbę przykładów w zakresie od 10 do 30.

Program jest łatwy w obsłudze i dzięki intuicyjnemu interfejsowi graficznemu orientacja w programie nie stanowi problemu, także dla dzieci.