Strona główna1 » Programy edukacyjne2 » Didakta - Język angielski 2 dla zaawansowanych

Didakta - Język angielski 2 dla zaawansowanych

Didakta - Język angielski 2 dla zaawansowanych

Didakta - Język angielski 2

Ten multimedialny program edukacyjny służy do przećwiczenia i sprawdzenia wiadomości w zakresie gramatyki języka angielskiego na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum.

Ćwiczenie

Testy i ćwiczenia interaktywne podzielone są na następujące działy tematyczne:

• Czasy angielskie – regularny i nieregularny czas przeszły, czas przyszły, czas teraźniejszy złożony, koniugacja i negacja czasowników modalnych
  • Następstwo czasów – mowa zależna, pytania nie wprost
  • Strony i okresy warunkowe – pierwszy i drugi okres warunkowy, strona czynna i bierna
  • Połączenia przyimkowe i czasowników – przyimki, połączenia imion i przyimków, połączenia czasowników z przyimkami, połączenia czasownik + bezokolicznik / -ing
  • Słownictwo – przedrostki przeczące, przyrostki, spójniki, słówka
  • Ortografia – pisanie apostrofów, poprawianie błędów w zdaniach
  • Dyktanda – uzupełnij brakujące słowo, dyktanda całych zdań

Program jest odpowiedni dla wszystkich typów tablic interaktywnych.

Aplikacja umożliwia drukowanie ćwiczeń oraz testów, dzięki czemu istnieje możliwość rozwiązywania zadań poza komputerem.

W ustawieniach każdego typu zadań można wybrać dowolną liczbę przykładów w zakresie od 10 do 30.

Program jest łatwy w obsłudze i dzięki intuicyjnemu interfejsowi graficznemu orientacja w programie nie stanowi problemu, także dla dzieci.

Smileys