Strona główna1 » Programy edukacyjne2 » Didakta - Mądrala i jego safari

Didakta - Mądrala i jego safari

Didakta - Mądrala i jego safari

Mądrala i jego safari

"Mądrala i jego safari" to multimedialny program edukacyjny dla dzieci, który w atrakcyjny sposób (w formie zabawy) zapozna je z różnymi gatunkami zwierząt z całego świata.

Treść jest podzielona na dwie części. Część encyklopedyczna opisuje dokładnie sto gatunków zwierząt. Do każdego zwierzęcia przyporządkowany jest obrazek w wersji komiksowej, materiał faktograficzny, polska i łacińska nazwa, następnie nazwa gromady, do której zwierzę należy, mapa przedstawiająca zasięg występowania, informacje o typowym środowisku, w którym ono żyje, a także o tym, czym się żywi itp. W większości przypadków jest możliwość odsłuchania odgłosów, jakie to zwierzę wydaje.

Część praktyczna zawiera 10 gier, dzięki którym dzieci mogą nie tylko sprawdzić swoją wiedzę (przyporządkowanie do gromad, środowiska, rozróżnianie pokrycia ciała, pytania testowe itp.), ale także ćwiczą swoją spostrzegawczość (fotosafari), wyobraźnię (puzzle) czy rozróżnianie dźwięków.

"Mądrala i jego safari" ma piękną i niebanalną szatę graficzną, ale − co ważniejsze − spełnia swoje zadanie zarówno w zakresie przyswajania nowych treści, jak i ćwiczenia nabytych już umiejętności.