Strona główna1 » Programy edukacyjne2 » Didakta - Matematyka - zadania tekstowe

Didakta - Matematyka - zadania tekstowe

Didakta - Matematyka - zadania tekstowe

Matematyka - zadania tekstowe

Ten multimedialny program edukacyjny przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych. Oferując ciekawe zadania tekstowe, służy przede wszystkim doskonaleniu umiejętności matematycznych.

Program ten zawiera ogromną bazę zadań matematycznych, podzielonych w przejrzysty sposób na kategorie według typu i stopnia trudności. Są tu wszystkie rodzaje zadań, z jakimi uczniowie zetkną się w szkole:

• dodawanie i odejmowanie (w zakresie do 20, do 100, do 1000 oraz powyżej 1000)
  • mnożenie i dzielenie
  • dzielenie z resztą, proporcjonalność prosta
  • podział całości (ułamki)
  • przykłady z liczbami dziesiętnymi
  • obliczanie obwodu i pola
  • przeliczanie jednostek czasu (minuty→godziny→dni)
  • ustalanie niewiadomej liczby

Zadania można oczywiście wydrukować; dostępne są dwie wersje wydruków: dla uczniów (tylko treść zadań) oraz dla nauczycieli (zadania wraz z rozwiązaniami).

Program oferuje dwa sposoby doskonalenia umiejętności. Pierwszy polega na rozwiązywaniu dowolnej liczby zadań, bez ograniczeń czasowych; drugi natomiast ma formę gry, w której dziecko − poprzez rozwiązywanie zadań − zdobywa szczyt góry niczym alpinista, przy czym uwzględnia się poprawne i błędne rozwiązania, a także czas wykonania. Najlepsi gracze mogą wydrukować dyplom ze swoim imieniem i nazwiskiem.

Zamieńcie nieciekawe liczenie w zabawę, a uczniów w matematycznych geniuszy!

Didakta - Chemia