Strona główna1 » Programy edukacyjne2 » Didakta - Fizyka 1 Obliczenia wielkości fizycznych

Didakta - Fizyka 1 Obliczenia wielkości fizycznych

Didakta - Fizyka 1 Obliczenia wielkości fizycznych

Didakta - Fizyka 1

Multimedialny program edukacyjny Didakta – Fizyka 1 zawiera przykłady i zadania pozwalające na samodzielne ćwiczenie zastosowania wzorów fizycznych w obliczeniach. Jest przeznaczony dla klas 1-3 na poziomie gimnazjum. Program Didakta – Fizyka obejmuje ćwiczenia interaktywne z różnych działów fizyki, takich jak: mechanika i energia, ciepło, optyka czy elektryczność; poruszane są także zagadnienia z historii fizyki. W zadaniach wymagających obliczeń pośrednich, uczniowie mają do dyspozycji kalkulator oraz brudnopis.

Ćwiczenie

Działy tematyczne:

• Mechanika 1 – gęstość cieczy i ciała stałe, ruch jednostajny i niejednostajny
  • Mechanika 2 – ciśnienie w cieczy, praca mechaniczna, moc, energia, równowaga na dźwigni
  • Ciepło - pochłanianie ciepła, topnienie
  • Optyka – obraz w zwierciadle, obraz w soczewce
  • Prąd elektryczny – prawo Ohma, energia elektryczna, moc elektryczna, szeregowe i równoległe połączenie odbiorników
  • Historia fizyki – wielkie postaci w fizyce, odkrycia i wynalazki

Program świetnie nadaje się do wykorzystania na tablicach interaktywnych.

Aplikacja umożliwia drukowanie ćwiczeń oraz testów, dlatego zadania można rozwiązywać poza komputerem.

W ustawieniach każdego zadania można wybrać ilość pytań w serii, w zakresie od 3 do 15.

Program jest łatwy w obsłudze, dzięki czemu orientacja w programie nie stanowi problemu dla dzieci i nauczycieli.