Strona główna1 » Programy edukacyjne2 » Didakta - Przygody detektywa Bartka

Didakta - Przygody detektywa Bartka

Didakta - Przygody detektywa Bartka

Przygody detektywa Bartka

Multimedialny program edukacyjny Przygody detektywa Bartka jest przeznaczony dla wszystkich dzieci, które uczą się języka angielskiego i chcą w atrakcyjny sposób przećwiczyć już zdobytą wiedzę i umiejętności.

Poszczególne części programu zawierające zadania, zostały umieszczone w Wielkiej Brytanii, gdzie dzieci biorą udział w przygodach sławnego detektywa. Przewodnikiem jest świetny detektyw Bartek, któremu dzieci pomagają odzyskać ukradzione diamenty z korony królewskiej.

Tylko w ten sposób dziecko ma możliwość dobrej i ciekawej zabawy równocześnie sprawdzając swoją wiedzę. Po poprawnym rozwiązaniu każdego zadania, gracz odzyskuje jeden diament z korony królewskiej i dodatkowo ma możliwość zajrzeć do miejsc, w których dochodzi do różnych zabawnych sytuacji. Po odzyskaniu wszystkich elementów korony królewskiej, detektyw Bartek spełni swoje zadanie i zostanie przyjęty na audiencji u samej królowej.

W ustawieniu gracza można wybrać jeden z trzech poziomów trudności – łatwy, średni lub trudny. Na każdym poziomie trudności istnieje możliwość wyboru konkretnego typu zadania, odpowiedniego do wiedzy i umiejętności danego gracza. Z programu mogą korzystać dzieci młodsze i starsze – na obu etapach szkoły podstawowej.

Poziomy trudności:

• Poziom trudności – łatwy: alfabet, przedimki, liczebniki, czasowniki (to be, to have), słówka, liczba mnoga rzeczowników, "która jest godzina?"
  • Poziom trudności – średni: czasy (teraźniejszy prosty, przeszły), czasowniki nieprawidłowe, liczebniki, zaimki, pytanie i przeczenie, przyimki, krótkie odpowiedzi na pytanie, słówka
  • Poziom trudności – trudny: czasy (teraźniejszy prosty/ciągły, przeszły/uprzedni), czasowniki modalne, przymiotniki, zaimki, przyimki, spójniki, słówka

Każda sytuacja umieszczona jest w przepięknie ilustrowanym otoczeniu, w różnych zakątkach Anglii. W nagrodę dzieci mogą obejrzeć dowcipne animacje połączone z atrakcyjnymi efektami dźwiękowymi.          Takie ćwiczenia interaktywne z języka angielskiego z pewnością zostaną przez dziecko zaliczone do ulubionych zajęć i będzie ono chętnie do nich powracać.

Program jest łatwy w obsłudze i dzięki intuicyjnemu interfejsowi graficznemu orientacja w programie nie stanowi żadnego problemu.

Program świetnie nadaje się do wykorzystania na tablicach interaktywnych.