Strona główna1 » Programy edukacyjne2 » Didakta - Matematyka 1 Podstawy arytmetyki

Didakta - Matematyka 1 Podstawy arytmetyki

Didakta - Matematyka 1 Podstawy arytmetyki

Didakta - Matematyka 1

Didakta Matematyka 1 to multimedialny program edukacyjny, który zawiera przykłady i zadania pozwalające na samodzielne ćwiczenie i sprawdzenie wiadomości w zakresach: liczby całkowite, liczby ujemne, liczby dziesiętne i ułamki. Jest przeznaczony dla dzieci z klas 1-6 na poziomie szkoły podstawowej. Ćwiczenia interaktywne ułatwiają doskonalenie takich umiejętności, jak: dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie oraz ćwiczenie orientacji na osi liczbowej i porównywanie jednostek.

Ćwiczenie

Działy tematyczne:

• Dodawanie i odejmowanie – dodawanie dwóch liczb, odejmowanie dwóch liczb, dodawanie i odejmowanie trzech liczb
  • Mnożenie i dzielenie – mnożenie dwóch liczb, dzielenie dwóch liczb, zadania z nawiasami
  • Porównywanie liczb – większa/mniejsza, większa/mniejsza o ile?, oś liczbowa
  • Zadania wykonywane kolejno – piramida, pociąg
  • Tabele – kwadrat 3x3, tabela
  • Jednostki – porównywanie jednostek, gra memory

Program jest odpowiedni dla wszystkich typów tablic interaktywnych.

Aplikacja umożliwia drukowanie ćwiczeń oraz testów, dlatego zadania można rozwiązywać poza komputerem.

Ustawienia pozwalają na wybór liczby przykładów do rozwiązania w zakresie od 10 do 50.

Program jest łatwy w obsłudze i dzięki intuicyjnemu interfejsowi graficznemu orientacja w programie nie stwarza żadnych problemów.

Didakta - Historia