Strona główna1 » Programy edukacyjne2 » Didakta - Matematyka na Dzikim Zachodzie

Didakta - Matematyka na Dzikim Zachodzie

Didakta - Matematyka na Dzikim Zachodzie

Matematyka na Dzikim Zachodzie

Ten multimedialny program edukacyjny przeznaczony jest dla wszystkich dzieci od klasy 2 szkoły podstawowej, umożliwia ćwiczenia z matematyki w zakresach: liczby całkowite, liczby ujemne, liczby dziesiętne i ułamki. Ćwiczenia interaktywne ułatwiają doskonalenie umiejętności w zakresie dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia oraz ćwiczenie orientacji na osi liczbowej i porównywanie jednostek.

Działy tematyczne:

• Dodawanie i odejmowanie – dodawanie dwóch liczb, odejmowanie dwóch liczb, dodawanie i odejmowanie trzech liczb, obliczenia sposobem pisemnym
  • Mnożenie i dzielenie – mnożenie dwóch liczb, dzielenie dwóch liczb, zadania z nawiasami, obliczenia sposobem pisemnym
  • Porównywanie liczb – większa/mniejsza, większa/mniejsza o ile?, oś liczbowa
  • Zadania wykonywane kolejno – oblicz i uporządkuj
  • Tabele – kwadrat 3x3
  • Jednostki – porównywanie jednostek

Po rozwiązaniu każdego z zadań gracz zdobędzie jedną część totemu oraz dodatkowo zobaczy wesołe animacje z kowbojami lub Indianami. Dzięki zdobyciu wszystkich części totemu dojdzie do zakopania topora wojennego i zawarcia pokoju przez obydwa nieprzyjacielskie obozy.

W ustawieniach każdego gracza można określić zakresy liczbowe w ćwiczeniach oraz górną granicę - do ilu już gracz potrafi policzyć (do 10, do 20, do 100, do 1000 albo do 10000). Z programu mogą korzystać młodsze i starsze dzieci – na obu etapach szkoły podstawowej.

Ten program zawiera mnóstwo przepięknych ilustracji, wesołych animacji i dowcipnych efektów dźwiękowych. Taką matematykę dzieci z pewnością polubią i będą chciały ponownie liczyć.

Program świetnie nadaje się do wykorzystania na tablicach interaktywnych.