Strona główna » Programy edukacyjne » Smart Time
SMART TIME

Smart Time

Koszt wysyłki: od 24,60 zł

Stan magazynowy:

Stan produktu: Nowy


Zapytaj o cenę

 • Opis produktu
 • Recenzje produktu (0)

Opis serii
 

      Smart Time to złożony z czterech części kurs języka angielskiego dla klas 1-3 gimnazjum. Podręczniki Smart Time 1-3 zostały dostosowane do wymogów wieloletniego użytku i są przeznaczone dla szkół korzystających z dotacji na rok szkolny 2015/2016.
 

Informacja o sposobie dostosowania podręczników do wymogów wieloletniego użytku
 

      Zmiany zostały wprowadzone w taki sposób, aby zachować najwyższą jakość merytoryczną podręcznika i nie zmieniać metod nauczania. Żadne zadanie - w tym egzaminacyjne - nie zostało usunięte lub zmienione. Przy zadaniach wymagających pisania umieszczona została jedynie specjalna ikona przypominająca, że odpowiedzi nie należy wpisywać w podręczniku. Dodatkowo zmniejszono i zaciemniono miejsca (np. luki w zdaniu) przeznaczone do uzupełnienia. 

 

Najważniejsze cechy serii
 

 • Uporządkowana struktura podręczników ułatwiająca systematyczną naukę.
 • Tematyczne moduły odpowiadające zakresowi tematów obowiązujących na egzaminie gimnazjalnym.
 • Bogaty wybór ciekawych i aktualnych tekstów do czytania i słuchania.
 • Różnorodne ćwiczenia integrujące cztery sprawności językowe.
 • Przejrzysta prezentacja słownictwa i zagadnień gramatycznych.
 • Sekcje kulturowe i CLIL w każdym module.
 • Sekcje poświęcone nauce wymowy i intonacji.
 • Sekcje służące samodzielnemu sprawdzaniu wiadomości i dokonywaniu samooceny po każdym module.
 • Liczne ćwiczenia rozwijające umiejętności komunikacyjne.
 • Wskazówki pomagające w samodzielnej nauce.
 • Zadania rozwijające umiejętność krytycznego myślenia i samodzielnego wyszukiwania informacji w różnych źródłach.
 • Dodatkowe sekcje ułatwiające przyswojenie materiału: Grammar ReferenceNotions & FunctionsWriting BankWord List


  Smart Time 1-3: przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego 
   

 • Ćwiczenia egzaminacyjne w każdym module
 • Specjalne sekcje egzaminacyjne po każdym module 
 • Sekcje poświęcone tworzeniu wypowiedzi pisemnych
 • Wskazówki dotyczące sposobów wykonywania zadań egzaminacyjnych.

 

Nr dopuszczenia MEN (rok szkolny 2015/2016) - podręczniki wieloletnie
 

Smart Time 1 - 647/1/2013/2015
Smart Time 2 - 647/2/2013/2015
Smart Time 3 - 647/3/2013/2015

 

Poziom biegłości językowej wg CEF
 

Smart Time 1 - A1
Smart Time 2 - A2
Smart Time 3 - B1
Smart Time 4 - B1/B1+ 

 

Komponenty dostępne w ramach dotacji
 

Podręcznik (Student’s Book)
 

      Podręcznik składa się z ośmiu modułów tematycznych podzielonych na następujące sekcje: ReadingVocabularyGrammar in Use,Across CulturesListening SkillsSpeaking SkillsWritingCLIL (sekcja poświęcona tematyce zaczerpniętej z programu nauczania innych przedmiotów), Progress Check. Po każdym module znajduje się specjalna sekcja zawierająca przykładowe zadania egzaminacyjne na poziomie podstawowym i rozszerzonym. W podręczniku zamieszczono także dodatkowe działy, takie jak:Grammar Reference - kompendium gramatyczne (w języku polskim), Notions & Functions - sekcja poświęcona prezentacji i ćwiczeniu wyrażeń umożliwiających właściwe reagowanie językowe w typowych sytuacjach komunikacyjnych, Writing Bank - przystępne omówienie obowiązujących na egzaminie form wypowiedzi pisemnej, Word List - słowniczek angielsko-polski, Irregular Verbs - tabela z czasownikami nieregularnymi.    
 

Materiały ćwiczeniowe
  

 • Workbook & Grammar. Compact Edition 
  WERSJA DRUKOWANA - KOMPAKTOWA

   

  Obszerna wersja kompaktowa zawiera pełny zestaw ćwiczeń z następujących działów: Reading, Vocabulary, Grammar in Use, Exam Practice oraz Vocabulary Bank.
   

 • Interactive eWorkbook & eGrammar Book
  WERSJA CYFROWA - PEŁNA

   

        Interaktywny eWorkbook to cyfrowa wersja pełnego zeszytu ćwiczeń przeznaczona do odtwarzania na komputerze. Uczeń za pomocą myszki lub klawiatury komputera wpisuje odpowiedzi, łączy elementy, wybiera wyrazy z listy. Ma także możliwość wydrukowania poszczególnych ćwiczeń. Po wykonaniu ćwiczenia natychmiast otrzymuje informację o wynikach – jeśli popełnił błędy, może zadanie wykonać jeszcze raz i lepiej opanować materiał.
   
 • Workbook & Grammar Book
  WERSJA DRUKOWANA - PEŁNA

   

        Zeszyt ćwiczeń składa się z dwóch części. Część pierwsza (w układzie modułowym) to bogaty zestaw ćwiczeń z zakresu słownictwa, gramatyki, użycia języka w codziennej komunikacji, czytania i pisania oraz przykładowe zadania egzaminacyjne. Część druga to repetytorium z gramatyki, w którym uczeń znajdzie objaśnienia zagadnień gramatycznych wprowadzonych w podręczniku oraz zestawy ćwiczeń ułatwiających systematyczne wdrażanie materiału. Na końcu zeszytu ćwiczeń zamieszczono dodatkowo sekcje: Vocabulary BankQuizzesTranslator's CornerGlossaryIrregular Verbs

 

Pozostałe komponenty serii


Książka nauczyciela (Teacher’s Book). Do Smart Time 1, 3, 4 w wersji 'interleaved'.
 

      Książka nauczyciela zawiera pełne scenariusze lekcji, propozycje dodatkowych ćwiczeń, klucz z odpowiedziami do wszystkich zadań znajdujących się w podręczniku i zeszycie ćwiczeń, a także pełne zapisy nagrań.


Płyty CD do wykorzystywania w klasie (Class Audio CDs & Workbook Audio CDs)
 

      Płyty CD do wykorzystania w klasie zawierają nagrania do zadań rozwijających sprawność rozumienia ze słuchu (w tym do zadań egzaminacyjnych) znajdujących się w książce ucznia i zeszycie ćwiczeń.
 

Płyta do zeszytu ćwiczeń (Workbook Audio CD)
 

      Płyta CD zawiera nagrania do zadań rozwijających sprawność rozumienia ze słuchu (w tym do zadań egzaminacyjnych) znajdujących się w zeszycie ćwiczeń.
 

Oprogramowanie do tablic interaktywnych (Interactive Whiteboard Software)
 

      Unikatowe oprogramowanie powstałe na bazie podręcznika Smart Time do wykorzystania na tablicy interaktywnej. Program zawiera setki ćwiczeń i zadań ze wszystkich modułów podręcznika (i zeszytu ćwiczeń) oraz ilustracje, teksty, nagrania audio, filmy, gry, quizy językowe, słowniczek. Mogą one być zaprezentowane jednocześnie całej klasie i używane interaktywnie. Nauczyciel stojący bezpośrednio przy tablicy może prowadzić lekcję, obsługiwać komputer i kontrolować pracę ucznia. 
 

Interaktywny eBook (Interactive eBook)
 

      Interaktywny eBook to podręcznik w wersji cyfrowej przeznaczony do odtwarzania na komputerze. Zawiera teksty, ilustracje, ścieżki dźwiękowe, nagrania filmowe, interaktywne ćwiczenia, gry i słowniczek. Jest to nowoczesne narzędzie edukacyjne, które wzbogaca pracę z tradycyjnym podręcznikiem oraz pomaga uczyć się skutecznie i bez stresu.
 

Culture Clips Poland 
 

      Publikacja przedstawia elementy polskiej kultury i jednocześnie rozwija znajomość języka angielskiego. Wzbogaca wiedzę o przyrodzie, historii, tradycjach, sławnych postaciach i aktualnych wydarzeniach. Każdy rozdział zawiera teksty o interesującej tematyce, barwne fotografie, ćwiczenia językowe oraz zadania ICT polegające na samodzielnym wyszukiwaniu informacji i przygotowaniu prezentacji na dany temat. Tam, gdzie jest to możliwe, zamieszczono także informacje o analogicznych elementach kultury brytyjskiej.
 

Materiały dodatkowe
 

 • Programy nauczania
 • Nowe rozkłady materiału 
 • Plany wynikowe
 • Kryteria oceniania
 • Testy

Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce prywatności. Możesz samodzielnie zmienić ustawienia cookies w przeglądarce internetowej.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu

Zapisz się do naszego Newslettera i zyskaj !

Podaj nam swój adres mailowy, a w zamian otrzymasz kupon rabatowy na zakupy w naszym sklepie o wartości 20,00 zł

Minimalna wartość zamówienia od jakiej będzie można zrealizować kupon rabatowy to: 500,00 zł